NAIL ART

Babyboomer na 5 sposobów i cienka linia

5
Kup teraz
149.00 PLN

     Nazywali go babyboomer.. i był postrachem wielu stylistów! Ale do czasu! Wiem, że prostota tego zdobienia bywa złudna i zdradliwa. Wygląda na szalenie łatwe, a w rzeczywistości jest bardzo wymagające. I nie wybacza błędów. Na szczęście mamy wiele technik i produktów, które pozwalają opanować ten rodzaj zdobienia do perfekcji! 

     W czasie tego szkolenia zobaczysz techniki pracy, które pozwalają wymodelować BB pięcioma różnymi materiałami: lakierami hybrydowymi, paintżelem, akrylem, akrylożelem i żelami budującymi. Metod modelowania jest oczywiście znacznie więcej, ale przedstawiam tutaj takie, które wydają mi się najsensowniejsze. Choć oczywiście - są wśród nich techniki, które lubię. I których nie cierpię. To kwestia gustu, indywidualnych preferencji oraz doboru konkretnych produktów. Bo nie każdy produkt będzie nadawał się do wybranej metody modelowania.

     To szkolenie skupia się na technikach aplikacji kolorów - żeby uzyskać efekt cieniowania. Nie uczymy się podstaw! Zakładam, że stylista posiada już odpowiednie umiejętności, by posługiwać się wybranymi produktami. Nie będę tu wyjaśniać czym jest akryl oraz dlaczego lakier hybrydowy należy utwardzić w lampie UV. Techniki pracy demonstruje na tipsach, ponieważ BB jest de facto techniką zdobienia, więc na paznokciach klientek wykonuje się go identycznie. 

     Sam BB byłby jednak zbyt nudny.. Dlatego do tego odcinka dołożyłam elementy zdobienia bazujące na cienkich liniach. To subtelne i eleganckie wzory, które mogą być samodzielną ozdobą lub dopełniać inne techniki dekoracji. 

TEORIA I PRAKTYKA:

 • Modelowanie lakierami hybrydowymi: Przygotowanie lakierów - dlaczego nie „pompujemy” butelek? Omówienie potrzebnych narzędzi - a nie ma ich zbyt wiele! Technika pracy. Jak dbać o pędzel?
 • Modelowanie w metodzie akrylowej: Przygotowanie niezbędnych produktów. Odpowiednie przygotowanie płytki. Technika pracy. Jak prowadzić pędzel? Czemu tak lubię ten sposób pracy?
 • Modelowanie paintżelem: Przygotowanie niezbędnych narzędzi. Technika pracy. Jak aplikować produkt piętrowo? 
 • Modelowanie akryżelem: Przygotowanie niezbędnych produktów. Technika pracy. Jak ukryć mocne przejście między kolorami? Jak prowadzić pędzel?
 • Modelowanie żelami budującymi na mokro i na sucho: Technika aplikacji produktów. Lekka ręka? Czy ciężka? Jaką technikę wybrać? 

ZDOBIENIE - TEORIA I PRAKTYKA:

 • Jak przechowywać paintżele?
 • Jak zaplanować wzór, by wyglądał dobrze?
 • Podstawowe elementy stosowane we wzorach koronkowych - jak „zbudować” zdobienie?
 • Rozrysowanie wzorów na kartce - od tego zacznij!
 • Rodzaj pędzla, jaki warto wybrać.
 • Jak poprawić brzydko wymalowany wzór?
 • Jak wzmocnić efekt trójwymiaru?

PS. Wybaczcie udręczoną minę w tym odcinku. Miałam okrutną migrenę. Na szczęście nie wpłynęło to negatywnie na efekty końcowe. ;))

 

CZAS TRWANIA KURSU: 1h 50'

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 119,20 PLN

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Akceptuję